COVID-19

I v této nelehké době jsme s vámi... 
SPOLU TO ZVLÁDNEME!

Hledáte pomoc nebo chcete někomu pomoct? Jsme tu pro vás...

20200402_104100

POTŘEBUJI POMOC...

 1. POMOC PROSTŘEDNICTVÍM NAŠICH STÁLÝCH SLUŽEB
  I v této době pokračujeme v poskytování běžných služeb Charity Vyškov. Pokud nějakou z nich potřebujete - třeba jen krátkodobě, neváhejte se na nás obrátit.
  Z nabízených služeb jsou to: Domácí zdravotní péče, Domácí hospicová péče, Odlehčovací služba, Osobní asistence, Půjčovna kompenzačních pomůcek, Podpora pro pečující, Podpora pro pozůstalé a Pečovatelská služba.
 2. NÁKUP POTRAVIN
  V případě, že patříte do ohrožené skupiny obyvatel a potřebujete zajistit nákupy potravin a drogerie tak, abyste nemuseli vycházet mezi větší množství lidí, kontaktujte Bc. Petra Kvapila (733 742 058), který tyto nákupy koordinuje. Nákup potravin je prováděn ZDARMA, hradíte pouze cenu nákupu.
 3. POTRAVINOVÁ POMOC
  Ocitli jste v této době ve finanční nouzi a nemáte na nákup potravin nezbytných pro život? Kontaktujte Jitku Švejnohovou (774 874 819), která tuto pomoc za Charitu Vyškov koordinuje. Následně bude provedeno základní sociální šetření, které posoudí odůvodněnost požadavku. Charita Vyškov pro tyto případy disponuje základními potravinami (zdrojem např. akce Daruj potraviny).
 4. ROUŠKOMATY
  Nemáte-li možnost si vlastní cestou obstarat šité látkové roušky, je možnost si je ve Vyškově zakoupit v prodejním automatu u Tesca či u Městského úřadu. Charita Vyškov je podporovatelem akce a také příjemcem části výtěžku, který bude použit na posílení bezpečnosti a zajištění provozu služeb v době pandemie. Provozovatelem je firma FOODEX s.r.o.
 5. DOPISY PRO SENIORY
  Ve spolupráci s domovy seniorů a pečovatelskými domy organizujeme akci "Dopis pro seniory". Děti (žáci) mohou napsat dopis či nakreslit obrázek pro naše seniory, pro které je tato doba velmi náročná. Zákaz návštěv v zařízeních pro seniory je prakticky izoloval od svých blízkých. Máme tak možnost je povzbudit, projevit o ně zájem... 
  Více o této aktivitě ZDE.
 6. DUCHOVNÍ POMOC
  Potřebujete v této nelehké době povzbudit? Nabízíme možnost duchovního rozhovoru... Kontakt na pastorační asistentku Jitku Švejnohovou (jitka.svejnohova@vyskov.charita.cz, 774 874 819), která v případě potřeby zprostředkuje kontakt na trvalého jáhna.

CHCI POMOCI...

Motto: "Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat!"

 1. DARUJ POTRAVINY
  Současná situace způsobila v mnoha rodinách veliké finanční problémy. Tyto rodiny se potýkají s nedostatkem financí už i na základní potraviny nezbytné pro život. 
 2. ŘEKNI NÁM O POTŘEBNÉM ČLOVĚKU / RODINĚ
  Víš o někom, kdo potřebuje v této nelehké situaci pomoc? Máš ve svém okolí potřebné rodiny či jednotlivce, kteří se nacházejí v existenční nouzi? Dej nám o nich vědět na mail (jitka.svejnohova@vyskov.charita.cz)... Můžeme pomoci potřebným rodinám s dětmi či lidem, kteří mají finanční nouzi a nemají na základní potraviny... A pokud tato pomoc nebude v našich silách, můžeme hledat pomoc odjinud. Spolupracujeme s různými nadacemi a organizacemi, které se na toto zaměřují... 
 3. NAPIŠ DOPIS PRO SENIORY
  Zapoj se i ty  rozvesel den nějaké babičce či dědečkovi v zařízení pro seniory. Můžeš se zapojit napsáním krátkého dopisu či namalováním obrázku. 
  Více informací ZDE.
 4. STAŇ SE DOBROVOLNÍKEM
  Máš čas a ochotu pomoct potřebným? Tak nám napiš (jiri.sochor@vyskov.charita.cz) a budeme hledat společnou cestu... 
 5. DARUJ OCHRANNÉ POMŮCKY
  Tato doba je pro nás velmi zatěžující co do spotřeby ochranných pomůcek a desinfekčních prostředků. Něco dostáváme z Jihomoravského kraje, něco si zajišťujeme vlastní cestou díky projektům a dotacím... Ale kdyby se vám doma válely třeba přebytečné gumové rukavice či desinfekce, nebudeme se zlobit, když se o to s námi podělíte :). 

Jiné...

 1. Leták pomoci sociálních organizací ve Vyškově.
 2. Video "Corona dance challenge"